Usługi
remarketingowe

Zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło

Czy wyrzucasz swój sprzęt
kiedy staje się przestarzały?

Czy gdzieś go przechowujesz? A może dajesz mu drugie życie,
odpowiedzialnie wybierając ponowne wykorzystanie lub recykling?

W Econocom z dumą pomagamy Ci odgrywać rolę w gospodarce o obiegu zamkniętym i zapewniamy, że Twoje urządzenia otrzymają nowe przeznaczenie. Oferując zregenerowane urządzenia nowym użytkownikom, generujemy oszczędności w zakresie surowców i emisji CO2.

Współpracujmy w sposób zrównoważony i dbajmy o naszą planetę!

Co dzieje się z twoimi starymi urządzeniami?

Rolą Econocom jest zapewnienie, że sprzęt wycofany z eksploatacji jest traktowany wydajnie, przejrzyście, prawidłowo i bezpiecznie oraz z poszanowaniem środowiska.

Odbiór sprzętu

Gdy cały sprzęt przewidziany do odbioru jest gotowy we wskazanych lokalizacjach, zostanie uzgodniony dogodny termin odbioru. Sprzęt zostanie dostarczony do naszej siedziby w celu oczyszczenia danych i przesłania raportu z odbioru sprzętu.

Czyszczenie danych

Zapewniamy bezpieczne niszczenie danych za pomocą wiodącego w branży oprogramowania do usuwania danych, aby zapewnić zgodność z WEEE (Waste Electrical and Electronical Equipment). Po zakończeniu procesu wyślemy Ci certyfikat potwierdzający całą operację.

Komponenty do odzyskania

Odzyskiwalne komponenty trafią do nowych systemów informatycznych lub będą przechowywane jako części zamienne.

Recykling

Sprzęt uznany za niemożliwy do odzyskania jest sortowany i poddawany recyklingowi. Współpracujemy tylko z zatwierdzonymi partnerami, którzy przestrzegają przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Jakiego typu sprzęt odbieramy?

smartfony

tablety

komputery stacjonarne i laptopy

monitory

drukarki

serwery

Korzyści dla Ciebie i Twojej firmy

gospodarka o obiegu zamkniętym

Możesz odegrać swoją rolę w gospodarce o obiegu zamkniętym. Regeneracja sprzętu pozwala przedłużyć jego żywotność i zapobiega wyczerpywaniu się zasobów i surowców.

dodatkowe przychody

Aktywa wycofane z eksploatacji nadal mają wartość rynkową. Econocom kupuje je od Ciebie.

Cena za nowoczesny sprzęt w dobrym stanie może sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

wartość dodana

Aktywnie podejmujesz wyzwania gospodarcze, społeczne i środowiskowe naszego społeczeństwa. Ponowne wykorzystanie urządzeń ułatwia nowym grupom docelowym dostęp do cyfryzacji.

wsparcie IT

Nie musisz martwić się o procesy operacyjne, logistyczne czy handlowe. Są one zarządzane profesjonalnie i zgodnie ze standardami rynkowymi przez naszych ekspertów.

Gotowy do ocalenia planety?

Odsprzedawanie wycofanego z eksploatacji sprzętu IT lub korzystanie z usług cyklu życia to nie tylko oszczędność, ale także przyjazność dla środowiska.

just switch